Date: 13 listopada 2017

V MIĘDZYNARODOWE TARGI TRANSPORTU I LOGISTYKI – PRZEDSTAWICIELE KOŁA NAUKOWEGO LOGISTYKI STOSOWANEJ

W dniach 08-10.11.2017 r. w Warszawie odbyły się V Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w których uczestniczyli Przedstawiciele Koła Naukowego Logistyki Stosowanej. Podczas trwania Targów studenci wysłuchali wykładu prowadzonego przez Panią Inez Kawicką pt. „Skuteczna obrona przed nieuzasadnionymi roszczeniami” i razem z Wydziałowym Koordynatorem ds. praktyk studenckich nawiązywali kontakty z przedstawicielami firm logistycznych. Za zaangażowanie i chęć rozwoju szczególne podziękowania należą się:
Pani Patrycji Wojdzie, Panu Dawidowi Mrozkowi oraz Adamowi Kordalskiemu. Liczymy, że coraz większa część naszej studenckiej społeczności włączy się do współpracy na rzecz rozwoju WLO, do czego bardzo serdecznie zachęcamy.

V MIĘDZYNARODOWE TARGI TRANSPORTU I LOGISTYKI

W dniach 8-10.11.2017 r. w hali EXPO XXI w Warszawie odbyły się V Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki, w ramach których odbyła się konferencja pt. Spotkanie Transportowe organizowana przez wydawcę miesięczników branżowych TSL Biznes i Truck & Van. W konferencji wzięli udział: por. mgr inż. Arkadiusz Jóźwiak i sierż. pchor. mgr inż. Łukasz Guciewski.

W ramach spotkania poruszane były aktualne problemy branży transportowej, takie jak:
– bezpłatne dla przewoźników rozwiązania IT w sektorze TSL,
– płaca minimalna we Francji,
– ogumienie pod stałą kontrolą i jego wpływ na ekonomię jazdy i ekologię,
– just in time: jak sprostać oczekiwaniom klientów,
– strefy ekologiczne w europejskich miastach oraz wiele innych.

W ramach targów zorganizowano wiele konkursów dotyczących tematyki TSL. Między innymi firma Viaon ogłosiła pytanie konkursowe ,,Co najbardziej wpływa na bezpieczeństwo kierowcy?”. Komisja konkursowa uznała za najlepszą odpowiedź: ,,Odpowiedni poziom ergonomii rozmieszczenia urządzeń pokładowych w kabinie kierowcy, tak aby włączanie i wyłączanie niezbędnych funkcji nie powodowało odwracania uwagi kierującego”, która należała do sierż. pchor. mgr inż. Łukasza Guciewskiego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.

REJESTRACJA NA PRZEDMIOTY WYBIERALNE

Rejestracja na przedmioty wybieralne w 2017 / 18L:

Początek rejestracji: 06.11.2017, godz. 06:00.

Zakończenie rejestracji: 22.11.2017, godz. 23:59.