Date: 23 listopada 2017

POROZUMIENIE WYDZIAŁÓW TRZECH UCZELNI WOJSKOWYCH

W dniu 22 listopada 2017 r. zostało podpisane trójstronne porozumienie w sprawie zasad współpracy pomiędzy Wydziałami trzech uczelni wojskowych: Wydziałem Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej, Wydziałem Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wydziałem Zarządzania Akademii Wojsk Lądowych. Przedstawiciele uczelni, którzy podpisali porozumienia to: płk dr hab. Szymon Mitkow, dziekan Wydziału Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej, płk dr hab. Tadeusz ZIELIŃSKI, dziekan Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej oraz płk dr hab. inż. Tomasz Smal, dziekan Wydziału Zarządzania Akademii Wojsk Lądowych.
Przedmiotem porozumienia jest ustalenie kierunków i zasad współpracy Wydziałów w zakresie działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej oraz rozwoju naukowego nauczycieli akademickich, a także organizowania wspólnych przedsięwzięć naukowych, zwłaszcza w obszarze logistyki.
To pierwsze w historii porozumienie o współpracy podpisane przez trzy uczelnie wojskowe.
Podczas spotkania doszło również do podpisania ważnej deklaracji współpracy w celu opracowania publikacji w formie raportu pt.: „System logistyczny Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – Raport 2019”, którego publikacja nastąpi w II kwartale 2019 r. Sygnatariuszami deklaracji zostali ww. reprezentanci trzech wydziałów oraz Szef Zarządu Logistyki P-4 Sztabu Generalnego WP, płk dr inż. Robert Woźniak.

DELEGACJA ŻIW

W dniu 8 listopada w ramach kontynuacji współpracy pomiędzy Wojskową Akademią Techniczną a Żytomierskim Instytutem Wojskowym w ramach natowskiego programu DEEP (Defence Education Enhancement Programme), nakierowanego na przekształcenie systemu szkolnictwa wojskowego na Ukrainie do standardów NATO gościła w Wydziale Logistyki delegacja z Żytomierza w składzie:
– płk KHABCHUK ANDRII – zastępca komendanta ,
– ppłk PERELYGIN ROMAN – zastępca komendanta Instytutu ds. tyłów;
– mjr PINCHUK OKSANA – kierownik działów finansów;
Delegację przywitał dziekan WLO płk dr hab. inż. Szymon Mitkow, prof. WAT, który w wykładzie wprowadzającym przedstawił strukturę, zadania wydziału oraz system szkolenia podchorążych i studentów cywilnych. Następnie zaprezentowana została dla delegacji baza szkoleniowa Instytutu Logistyki oraz zaprezentowano system szkolenia kursowego w zakresie obsługi systemu meldunkowego LOGREP przeznaczonego do planowania i realizacji zabezpieczenia logistycznego jednostek biorących udział w narodowych i sojuszniczych ćwiczeniach i operacjach.
Po prezentacji na Wydziale Logistyki delegacja miała okazję zapoznania się z systemem żywienia dedykowanym dla podchorążych WAT.