Date: 15 czerwca 2018

KOLEJNY ETAP PROGRAMU „LEGIA AKADEMICKA”

W dniu 13 czerwca 2018 r. w auli bud. 135 Wydziału Logistyki WAT odbyło się spotkanie podczas którego wydane zostały karty powołań studentom w ramach kolejnego etapu realizowanego programu pilotażowego nt.: „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej.

X KONFERENCJA NAUKOWA LOGISTYKI STOSOWANEJ

W dniach 6-8 czerwca 2018 r. odbyła się X Konferencja Naukowa Logistyki Stosowanej pt. „Technologie podwójnego zastosowania w logistyce cywilnej i wojskowej. Teoria i praktyka” organizowana przez Instytut Logistyki Wydziału Logistyki WAT. Współorganizatorami Konferencji byli Instytut Transportu Samochodowego, Centrum Certyfikacji Jakości WAT, Wojskowe Zakłady Uzbrojenia oraz firmy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o. o. i HUSSAR Transport S.A.

W trakcie konferencji dyskusja prowadzona była w następujących panelach tematycznych:

• Nowoczesne metody zarządzania logistyką
  • Transport
  • Przedsiębiorstw
  • Logistyczne aspekty bezpieczeństwa.

Tegoroczną Konferencję uświetnił przyjazd przedstawicieli instytucji wojskowych, firm przemysłu obronnego oraz zagranicznych podmiotów naukowych. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli kadry naukowej z Ukrainy, Czech, Estonii oraz Niemiec.

Uczestnicy Konferencji mogli wysłuchać wiele interesujących referatów z obszaru logistyki cywilnej i wojskowej, normalizacji, certyfikacji jak również o autonomiczności pojazdów, wygłoszonych przez szerokie grono ekspertów min. z Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Sztuki Wojennej, Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Łódzkiej i Instytutu Transportu Samochodowego. Dzięki wystąpieniom przedstawicieli firm komercyjnych zajmujących się szeroko rozumianą logistyką mieliśmy okazję porównać doświadczenie praktyczne z teoretyczną wiedzą.