Date: 2 października 2018

NOWE GODZINY OTWARCIA DZIEKANATU

Nowe godziny otwarcia

XXX EDYCJA KURSU “STANDARDIZATION WITHIN NATO”

W dniach 24 – 28 września w Wydziale Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się XXX edycja Międzynarodowego Kursu „Standardization within NATO”. Kurs został otwarty przez dziekana Wydziału Logistyki płk. dr. hab. Szymona Mitkowa, a wśród zaproszonych gości obecni byli:

• dyrektor NATO Standardization Office Brigadier General Zoltán Gulyás, director (DNSO);
  • zastępca dyrektora NSO Dieter Schamglowski;
  • dyrektor Defense Standardization Program Office w USA Gregory Saunders, przewodniczący grupy roboczej NATO – Zarządzanie Standaryzacją;
  • dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej, polskiego przedstawiciela w CNAD (Conference of National Armaments Directors in NATO) gen. bryg. Karol Dymanowski;
  • dyrektor Wojskowego Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji, członek Komitetu Standaryzacyjnego NATO płk Paweł Sweklej;
  • szef oddziału normalizacji w WCNJiK, członek komitetu standaryzacyjnego NATO płk Piotr Ubysz.

Podczas uroczystego otwarcia kursu, kierownik działu współpracy międzynarodowej WAT płk dr inż. Mariusz Gontarczyk zapoznał uczestników spotkania ze strukturą Wojskowej Akademii Technicznej i zaprezentował zakres działalności uczelni. Następnie dr hab. inż. Szymon Mitkow dokonał prezentacji Wydziału Logistyki i przedstawił historię kursu.

Continue reading

KURS DOSKONALĄCY “OBSŁUGA MODUŁÓW OPROGRAMOWANIA LOGFAS – MODUŁ LOGREP”

W dniu 01.10.2018 rozpoczął się kurs doskonalący “Obsługa modułów oprogramowania LOGFAS – moduł Logrep ”.  Jest on przeznaczony dla oficerów logistyki zajmujących się planowaniem i realizacją zabezpieczenia logistycznego jednostek biorących udział w narodowych i sojuszniczych ćwiczeniach i operacjach. Celem kursu jest przygotowanie personelu logistycznego do obsługi i wykorzystania modułów LOGREP i SPM pakietu LOGFAS jako narzędzia informatycznego wspomagającego przesyłania i analizy informacji zawartych w meldunkach logistycznych LOGUPDATE i LOGASSESSREP w ramach zabezpieczenia jednostek biorących udział w narodowych i sojuszniczych ćwiczeniach i operacjach. Bieżąca edycja kursu, trwać będzie od 01.10 do 05.10.2018 r.. W kursie LOGFAS uczestniczy 10 słuchaczy.

Uczestnicy kursu doskonalącego “Obsługa modułów oprogramowania LOGFAS – moduł Logrep ”, którzy pozytywnie ukończą kurs na Wydziale Logistyki w Wojskowej Akademii Technicznej uzyskają dodatkowo certyfikat NATO SCHOOL z Latiny.

Kierownik kursu: mjr dr Bartosz KOZICKI