UDZIAŁ KOŁA NAUKOWEGO BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO WAT W AKCJI CHARYTATYWNEJ – SZLACHETNA PACZKA

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT, działające na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej po raz kolejny podjęło wyzwanie i wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej – „Szlachetna Paczka”.

W tym roku pomagaliśmy rodzinie z podwarszawskich Łomianek, dokładniej Pani Krystynie. Pani Krystyna mieszkała z siostrą i jej córką w domku. Żyli skromnie, ale na najważniejsze potrzeby wystarczało. Po śmierci siostry sytuacja zaczęła się pogarszać, najpierw niespłacane pożyczki przez siostrzenicę, a około 2 lata temu p. Krystyna przeżyła udar. W międzyczasie dom popadał w coraz większą ruinę. W tej chwili p. Krystyna ma problemy z mówieniem i jest osobą leżącą. Została zupełnie sama, potrzebuje stałej opieki, jednie może liczyć na wsparcie opiekunki z OPS i jej męża. Mieszka w trudnych warunkach bez wody, a prąd jest na kartę. Pani Krystyna utrzymuje się z emerytury w wysokości 1070 zł, jednak po odliczeniu kosztów utrzymania i wydatków na leki i artykuły higieniczne, pozostaje jej około 370 zł na życie. Pani Krystyna, gdy była w pełni sił zajmowała się ogródkiem, teraz największą jej przyjemnością jest chleb posmarowany masłem i coś słodkiego. Leży w łóżku i ogląda telewizję, ponieważ po udarze nie może chodzić.

Chcąc pomóc potrzebującej kobiecie, nasze Koło przeprowadziło zbiórkę dzięki, której udało się umilić święta Pani Krystynie oraz poprawić jakość jej życia. W ramach przeprowadzonej w murach naszej uczelni akcji udało nam się pozyskać środki na realizację niezbędnych zakupów oraz remontów dla wskazanej rodziny. Dzięki dobrej woli członków naszej Koła oraz innych uczestników życia społecznego naszej uczelni udało nam się zakupić: okna, drzwi wejściowe do domu oraz drzwi wewnętrzne, artykuły higieniczne, „słodkie smarowidła” typu Nutella, dżemy, ptasie mleczko oraz inne słodkości, czy artykuły spożywcze, a także czajnik elektryczny.

Za wszelką okazaną pomoc, wszystkim dziękujemy! Korzystając z okazji, w imieniu Koła Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT wszystkim na naszej uczelni składamy najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe, jak i pozdrowienia Noworoczne!


Pozdrawiamy!
Zarząd KNBN WAT

Dodaj komentarz