WIZYTA STUDYJNA W FABRYCE BRONI SP. Z O.O. W RADOMIU KURSANTÓW NA STOPIEŃ ETATOWY PUŁKOWNIKA

W dn. 27.02.2019 kursanci kursu WAT na stopień etatowy pułkownika w ramach poznawania praktycznych aspektów system pozyskiwania, eksploatacji i wycofywania sprzętu wojskowego – pod opieką dr Pauliny Zamelek – zrealizowali wizytę studyjną w Fabryce Broni Sp. z o.o. w Radomiu.

Podczas wizyty kursanci szczegółowo zostali zapoznani z zakresem i problematyką procesu produkcji broni krótkiej i długiej. Przewodnikiem po Firmie był Pan Krzysztof Kozieł, który w bardzo ciekawy i intrygujący sposób przedstawił historię i rozwój Firmy oraz jej poszczególnych wyrobów. Uczestnicy zapoznali się z działaniami Firmy, zwiedzili Sale Tradycji, poszczególne wydziałów produkcyjnych, w tym obróbki termicznej i obróbki CNC, jak również strzelnic działaniowych. Ze względu na profesjonalny charakter wizyty studyjnej zrealizowane zostało ponadto spotkanie z zespołem 3 Rejonowego Przedstawicielstwa Wojskowego mieszczącego się na terenie FB. Oficerowie mieli również sposobność do przeprowadzenia z satysfakcją testowych strzałów z Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej GROT oraz pistoletu VIS 100 na strzelnicy FB.

Kierownictwo Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania WAT po raz kolejny dziękuje Kierownictwu Fabryki Broni za gościnę i przeprowadzenie doskonałego szkolenia specjalistycznego z procesów produkcji broni.

 

Dodaj komentarz