WYJAZDY STUDYJNE W RAMACH PROGRAMU “POZNAJ LOGISTYKĘ Z PEKAES”

W ramach dedykowanego programu “Poznaj logistykę z PEKAES”, studenci Wydziału Logistyki WAT w dniach 21.03, 28.03 oraz 04.04.2019 r. uczestniczyli w wyjazdach studyjnych. Zajęcia były realizowane w ramach przedmiotu Zarządzanie Łańcuchem Dostaw. Uczestniczyło w nich razem 79 osób reprezentujących trzy grupy cywilne V roku specjalizacji logistyka przedsiębiorstw.

Uczestnicy programu docenili przychylność, otwartość, elastyczność, gościnność i profesjonalizm reprezentowany przez pracowników firmy Pekaes Sp. z o.o. Po zrealizowanych wizytach studenci podkreślili, że pozyskali teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat zakresu działalności firmy oraz jej roli jako pośrednika w łańcuchu dostaw. Studenci zapoznali się z procesami realizowanymi w działach: Zarządzania Flotą Kontraktową, Spedycji Całopojazdowej Międzynarodowej, Obsługi Klienta, jak również HR oraz BHP. Wielce praktyczny charakter miało dla nich zarówno zwiedzanie terminalu, jak również magazynu logistycznego. Ponadto bezpośrednią zaletą profesjonalnie przeprowadzonych wizyt studyjnych okazało się  zaangażowanie studentów do pracy w grupach nad studium przypadku.

Wrażenia studentów:

  • „Wyjazd do firmy PEKAES pozwolił mi zobrazować, jak naprawdę wygląda praca w typowej firmie będącej operatorem logistycznym. Na duży plus zasługuje uznać spotkanie z Panem spedytorem, który pokazał nam, jak w rzeczywistości wygląda praca spedytora oraz określił, jakie należy posiadać umiejętności, aby móc wykonywać ten zawód. Dowiedzieliśmy się również, jak wygląda i funkcjonuje magazyn logistyczny. Moim zdaniem był to bardzo udany wyjazd i z miłą chęcią wybrałbym się tam ponownie”.
  • „Podsumowując, wizytę w firmę PEKAES można zaliczyć do tych udanych, gdyż pozwoliła pokazać z praktycznego punktu widzenia jak mogą wyglądać procesy wykonywane u danego operatora logistycznego oraz jak wygląda przestrzeganie u nich zasad BHP, funkcjonowanie spedycji. Dowiedzieć się też można było jakie szanse ma młody człowiek na zatrudnienie po studiach, bez żadnego doświadczenia zawodowego. ”
  • „Wyjazd studyjny do firmy PEKAES S.p. z o.o. w pełni spełnił moje oczekiwania. Mieliśmy okazję porozmawiać na interesujące nas tematy, z doświadczonymi i przede wszystkim otwartymi specjalistami z branży, którzy otworzyli nam oczy na wiele spraw i pokazali, że istnieje dla nas przyszłość w logistyce. Nawiązując do hasła firmy, wyjazd można podsumować następującymi słowami: more than expected”.
  • „Wyjazd do firmy PEKAES utwierdził mnie w przekonaniu, że odwiedzanie firm logistycznych powinno być wpisane w plan zajęć na każdym semestrze studiów. Najciekawszym momentem wycieczki było ,, Case Study’’, praca w grupach uświadomiła nam jak ważna jest współpraca i otrzymaliśmy wiele ważnych wskazówek, jak prezentować i jak współpracować”.
  • „Wizyta w firmie Pekaes była bardzo ciekawa i interesująca. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat funkcjonowania poszczególnych działów firmy. Spotkanie z Panią Monika, która jest kierownikiem działu spedycji dało mi wiele do myślenia. Zawsze uważałam ze praca spedytora jest bardzo nudna i pracują tam przeciętne, szare osoby. Myślałam ze niby w życiu nie chciałabym pracować na tym stanowisku. Okazało się być inaczej. Pani kierownik oraz jej zespół to bardzo kreatywne osoby, pełne życia i pasji. Praca w takim otoczeniu jest dużo milsza i ciekawsza. Po wizycie w firmie myślę że praca spedytora to może być mój przyszły zawód”.