Poniżej przekazujemy informacje na temat możliwości publikacji artykułów pokonferencyjnych i terminach nadsyłania proponowanych tekstów.

Uprzejmie prosimy o umieszczanie w przesyłanych artykułach następującej  informacji: artykuł przygotowany w ramach V Międzynarodowej Konferencji „Dylematy Współczesnej Obronności i Bezpieczeństwa”. Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Doskonała Nauka II”. Dzięki temu komunikatowi redakcje czasopism będą znały źródło pochodzenia artykułu.

Artykuły można nadsyłać do następujących czasopism (wymogi edytorskie i procedura rejestracyjna zgodna z wytycznymi na stronach poszczególnych wydawnictw):

Do 20 grudnia 2023 roku:

Do 20 stycznia 2024 roku:

 

Warunkiem opublikowania artykułu w poszczególnych czasopismach jest uzyskanie akceptacji zespołu redakcyjnego oraz pozytywnej recenzji. Redakcje czasopism zastrzegają sobie prawo do nieprzyjęcia tekstu niezgodnego z tematyką czasopisma i numeru!

 

Do 29 lutego 2024 roku:

Przyjmujemy artykuły do książki pokonferencyjnej. Akceptujemy również teksty odrzucone przez redakcje czasopism ze względu na niepasującą tematykę. Wytyczne edytorskie do książki:

INFORMACJE O TEKŚCIE:

  • Cały tekst powinien liczyć co najmniej pół arkusza wydawniczego (20 tys. znaków, ok. 12 stron znormalizowanego maszynopisu – włączając w to tekst właściwy, abstrakty, słowa kluczowe, tabele i wykresy, przypisy oraz spis literatury);
  • Do tekstu powinny być dołączone abstrakty w języku polskim i języku angielskim (maksymalnie 1200 znaków), zwierające wskazanie celów, metod analizy i głównych wniosków oraz ekspozycję wartości dodanej uzyskanej z podjętej problematyki;
  • Do tekstu powinny być dołączone słowa kluczowe (od 5 do 8 słów) w języku polskim i języku angielskim.

SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA EDYTORSKIE:

  1. Czcionka Times New Roman, rozmiar – 12
  2. Interlinia – 1,5
  3. Marginesy – 2,5
  4. imię i nazwisko Autora, reprezentowana uczelnia – wyrównanie do lewej strony
  5. Tytuł – rozmiar 14 – wyśrodkowany oraz pogrubiony, tył w jęz. ang. bez pogrubienia
  6. Podtytuł – rozmiar 12 – wyśrodkowane oraz pogrubione
  7. Cytaty umieszczone w cudzysłowie
  8. Kursywa w tekście powinna być zastosowana tylko i wyłącznie do zapisu tytułów książek, artykułów oraz obcojęzycznych nazw i zwrotów

Przypisy

  • przypisy powinny być łączone z tekstem za pomocą odnośników (odsyłaczy) cyfrowych w postaci cyfr arabskich, – odsyłacz cyfrowy zaznacza się w tekście głównym na końcu cytowanego tekstu, – numer odnośnika pisze się czcionką podwyższoną o pół stopnia „…”1 – obowiązuje numeracja ciągła w całym tekście.
  • zaleca się umieszczanie przypisów u dołu strony, tekst główny należy oddzielić od przypisów linią ciągłą, ten sam numer, który znajduje się w tekście głównym, powinien być powtórzony na dole strony przy odpowiednim przypisie, numer w przypisie zaleca się pisać z wcięciem, obejmującym np. 5 znaków, czcionką podwyższoną o pół stopnia, po numerze w przypisie nie stawiamy kropki ani nawiasów, przypisy u dołu strony powinny być zapisane mniejszą czcionką niż tekst główny.

Bibliografia

  1. Pełne dane bibliograficzne prosimy podać na końcu artykułu.
  2. Wykaz publikacji prosimy uporządkować alfabetycznie wg nazwisk autorów.

Tabele i wykresy

  1. Wykresy, rysunki oraz tabele powinny być opisane wg następującego schematu: czcionka Times New Roman – 10, bold (tytuł powinien być podany nad, a informacja o źródle – pod wykresem, rysunkiem bądź tabelą.
  2. Zaleca się wykonywanie rysunków w programach tworzących grafikę wektorową, np. CorelDRAW.

Przykładowe zapisy bibliograficzne

  • Giddens A., Europa w epoce globalnej, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2009.
  • Dyrektywa Komisji 2004/33/WE z dnia 22 marca 2004 r. wykonująca dyrektywę 2002/98/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w zakresie niektórych wymagań technicznych dotyczących krwi i składników krwi, (2004), D.U. UE 30.3.2004, L91/25.
  • Pohl C., Transdisciplinary collaboration in environmental reserch, “Futures” 2005, vol.37.
  • World health report 2013: Research for universal health coverage, World Health Organization, http://www.who.int/whr/2013/report/en/.
  • Konieczny J., Bezpieczeństwo w zrównoważonym rozwoju. Projekt badań zintegrowanych, [w:] Studia nad Bezpieczeństwem. Teoria i praktyka. Człowiek-Technika-Środowisko, J. Konieczny, M. Skarżyński, Wydawnictwo naukowe WNPiD UAM, Poznań 2014.
  • Kamińska M., Jak prawidłowo rozliczyć dochód z akcji, ”Rzeczypospolita” z dnia 9 grudnia 2010 r.
  • Krasuski K., Warszawa nadal za Oslo,12.2010, „Rzeczpospolita”, http://www. (dostęp: 10.12.2023).