Dnia 10 października 2024 r na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2024/2025 połączona z obchodami 10- lecia istnienia Wydziału. W uroczystości uczestniczył Jego Magnificencja Rektor-Komendant gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak oraz wielu znakomitych gości reprezentujących m.in. instytucje MON, jednostki wojskowe oraz uczelnie wyższe.

W tym roku w inauguracji uczestniczyło 57 podchorążych oraz przedstawiciele pierwszego roku studiów cywilnych. Na naszym Wydziale studia rozpoczęło łącznie 809 studentów. Po uroczystym ślubowaniu Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki płk dr hab.  Bartosz Kozicki wypowiedział słowa, które są szczególnie ważne dla „pierwszaków” i całej społeczności Wydziału:

„Panie i Panowie, Studenci I roku studiów, po złożeniu ślubowania dołączycie do  grona studentów Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Z góry serdecznie Państwu gratuluję.”

Szanowni Państwo, miło mi ogłosić, że rok akademicki 2024/2025 w Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania uważam za otwarty.”

Dalsza część uroczystości dotyczyła 10-lecia Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania. Płk dr hab. Bartosz Kozicki przedstawił historię Wydziału, główne dokonania i nakreślił plany na przyszłość. W trakcie przemówienia szczególną uwagę zwrócił na uzyskanie przez Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania bardzo prestiżowego certyfikatu z NATO. Zaznaczył, ż ta 6-letnia akredytacja instytucjonalna Dowództwa Strategicznego NATO Allied Command Transformation (ACT) z Stanów Zjednoczonych jest równoznaczna z włączeniem naszego Wydziału do grona najbardziej prestiżowych ośrodków szkoleniowych Sojuszu, takich jak NATO Communication and Information Academy oraz NATO School Oberammergau. Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej stał się pierwszą w Polsce w pełni narodową komórką posiadającą te uprawnienia i piątą na świecie.

Uroczystość jubileuszowa to czas, złożenia podziękowań dla całej społeczności Wydziału. Z tej okazji Pan Dziekan wręczył medale i ryngrafy okolicznościowe dla Tych, których zaangażowanie przyczyniło się do rozwoju Wydziału.

Na zakończenie Pan Dziekan płk dr hab.  Bartosz Kozicki wypowiedział ważne słowa „Państwa wysiłek, wiedza i oddanie w codziennej działalności przyczyniają się do rozwoju Wydziału, a także całej Uczelni. Doceniam każdy wkład, zarówno w obszarze dydaktyki, badań naukowych jak i administracji. Wasza postawa jest dla nas wszystkich wzorem do naśladowania. Tak naprawdę te wszystkie sukcesy to wasze osiągnięcia i bez was Wydział nie mógłby się rozwijać i rozkwitać. Jeszcze raz bardzo za to  dziękuję.”

Na zakończenie obchodów inauguracji roku akademickiego 2024/2025 na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać koncertu okolicznościowego pod tytułem „Od klasyki do rozrywki”. Przed publicznością wystąpiło czterech artystów: Ryszard Nowaczewski, Anna i Romuald Spychalscy oraz Andrzej Wojda – artyści wielu scen muzycznych, w tym teatralnych oraz telewizyjnego programu „The Voice Senior”.

Z okazji Jubileuszu Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania w dniu 11.10.2024 roku odbyło się symboliczne sadzenie drzewa. „Drzewo to symbol wzrostu, trwałości i głębokich korzeni, które podobnie jak nasz Wydział rozrastają się, czerpiąc z tradycji, wiedzy i współpracy, aby przynieść owoce na przyszłość. To także znak troski o środowisko i przyszłe pokolenia, które będą czerpać z zasobów jakie im pozostawimy” – powiedział Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania płk dr hab. Bartosz Kozicki.