12 października 2024 roku, na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania w Wojskowej Akademii Technicznej miała miejsce uroczysta inauguracja studiów podyplomowych w ramach pięciu kierunków:

1. III edycja MBA w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa wewnętrznego;
  2. V edycja Akademia przywództwa i komunikacji w zarządzaniu organizacją;
  3. I edycja Inspektor bezpieczeństwa bezzałogowych systemów powietrznych;
  4. V edycja Zamówienia publiczne w logistyce;
  5. XXVI edycja Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie.

Podczas inauguracji dziekan Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania płk dr hab. Bartosz Kozicki, prof. WAT przedstawił historię, najważniejsze osiągnięcia oraz sukcesy Wydziału jakie miały miejsce w ciągu dekady. Uroczystość inauguracyjna była okazją do powitania nowych słuchaczy przez kadrę dydaktyczną Wydziału oraz przedstawienie założeń programowych studiów. W swoim wystąpieniu Dziekan Wydziału podkreślił znaczenie rozwoju kompetencji w dynamicznie zmieniającym się świecie zawodowym oraz wyraził nadzieję, że studia te staną się dla uczestników inspiracją do osiągania nowych sukcesów w karierze zawodowej. Dzięki zaangażowaniu kadry naukowej, innowacyjnym programom nauczania oraz szeroko zakrojonej współpracy międzynarodowej, wydział nieustannie podnosi swoje standardy, kształcąc wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Założenia treści programów studiów podyplomowych to nie tylko intensywna nauka, ale także wyjątkowa okazja do rozwoju osobistego i zawodowego, w pełni odpowiadająca na potrzeby współczesnego rynku pracy.

Pan Dziekan powitał dostojnych Gości, którzy zaszczycili swoją obecnością z ramienia Uczelni: przewodniczącego rady dyscypliny nauk o bezpieczeństwie płk. prof. dr. hab. inż. Szymona Mitkowa, zastępcę dziekana płk. dr. inż. Jarosława Zelkowskiego, prodziekana ds. kształcenia i spraw studenckich dr Wiesławę Załogę pełniącą jednocześnie funkcję kierownika studiów podyplomowych Akademii przywództwa i komunikacji w zarządzaniu organizacją, dyrektora Instytutu Logistyki dr. inż. Marka Kalwasińskiego pełniącego jednocześnie funkcję kierownika studiów podyplomowych Zamówienia publiczne w logistyce, kierownika studiów podyplomowych MBA w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa wewnętrznego dr. Janusza Jaroszyńskiego, dr. hab. Bartosza Gruczę, prof. SGH, dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Obronności dr Patrycję Bryczek-Wróbel, dyrektora Instytutu Organizacji i Zarządzania prof. dr. hab. Wojciecha Włodarkiewicza, zastępcę dyrektora Instytutu Organizacji i Zarządzania dr Martę Miszczak, kierownika studiów podyplomowych Inspektor bezpieczeństwa bezzałogowych systemów powietrznych dr Ewę Kalbarczyk-Guzek, kierownika studiów podyplomowych Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie dr. inż. Tomasza Kochańskiego, kierownika administracyjnego mgr. Adama Świdra.

Płk dr hab. Bartosz Kozicki otworzył nowy rok akademicki 2024/2025 na studiach podyplomowych Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej.

Jednym z najnowszych rodzajów studiów podyplomowych na Wydziale są studia MBA w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa wewnętrznego. Skierowane są do pracowników, w tym kadry kierowniczej, instytucji publicznych i firm prywatnych zajmujących się utrzymaniem strategicznego bezpieczeństwa Państwa oraz podległych mu podmiotów. Interdyscyplinarny program łączy wszystkie kluczowe zagadnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i obrony narodowej z wysokim standardem organizacji zajęć i unikalnym gronem wykładowców o dużym doświadczeniu oraz wysokiej pozycji zawodowej. Tematyka studiów dostosowana jest do oczekiwań służb mundurowych, administracji publicznej, przedsiębiorstw reprezentujących sektor zbrojeniowy, energetyczny, transportowy i branżę ICT.

Kolejny rodzaj studiów podyplomowych to Akademia przywództwa i komunikacji w zarządzaniu organizacją, skierowane są do osób pragnących doskonalić umiejętności przywódcze i komunikacyjne, nieodzowne w środowisku pracy. Zakres problemowy studiów pozwala poszerzać perspektywy i rozbudzać zainteresowanie rozwojem profesjonalnym w zakresie zarządzania.

Innym rodzajem są studia podyplomowe Inspektor bezpieczeństwa bezzałogowych systemów powietrznych ukierunkowane są na praktyczne przygotowanie słuchaczy do wyzwań, wynikających z zastosowania bezzałogowych systemów powietrznych (BSP), w tym również opracowanie polityki, praktyk i procedur bezpieczeństwa w zakresie systemów bezzałogowych.

Na Wydziale prowadzone są studia podyplomowe Zamówienia publiczne w logistyce skierowane są do osób realizujących zadania związane z zamówieniami publicznymi w jednostkach sektora finansów publicznych a także w podmiotach gospodarczych ubiegających się o zamówienia publiczne.

W ofercie Wydziału są również studia podyplomowe Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie kierowane są do menedżerów zarządzających firmami logistycznymi na współczesnym rynku wyrobów i usług oraz do menadżerów specjalistów logistyki zarządzających systemami i procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie. Ponadto studia ukierunkowane są na zadania logistyki w przedsiębiorstwie w sferze kompetencji, zarządzania ryzykiem i zarządzania jakością.

Inauguracja studiów podyplomowych na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki Zarządzania w Wojskowej Akademii Technicznej to ważny moment, który zwiastuje osiągnięcie celów strategicznych stawianych w perspektywie długofalowej. Dzięki zaangażowaniu kadry naukowej, innowacyjnym programom nauczania oraz zdobytym kompetencjom absolwenci staną się jednymi z najbardziej poszukiwanych wysoko wykwalifikowanych specjalistów, gotowych na wyzwania przyszłości. Witamy uczestników studiów podyplomowych zainaugurowanych na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania w Wojskowej Akademii Technicznej i życzymy im wielu sukcesów oraz satysfakcji z nauki.