KONKURS REKTORA WAT

W dniu 20 listopada 2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Rektora WAT na najlepszą pracę studenta wykonaną w ramach działalności w Kole naukowym WAT. Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania reprezentowali studenci: Tobiasz KLOCHOWICZ oraz Maciej WRÓBEL z autorską pracą pt. „Interaktywna Makieta Logistyczna” realizowanej w ramach Koła Naukowego Logistyki Stosowanej pod patronatem opiekun mgr inż. Katarzyny Głodowskiej. Do konkursu zgłosiło się 9 zespołów reprezentowanych przez koła naukowe WAT. Konkurencja była duża, komisja zaciekawiona wszelkimi pracami.

Członkowie Koła postanowili zastosować dostępne na rynku klocki LEGO Mindstorms EV3 w celu realizacji projektu. Okazały się one być najlepszą rozwiązaniem do realizacji założonego celu. Atutami pracy było

  • Możliwość odwzorowania wielu procesów logistycznych
  • Duża gama elementów i czujników
  • Łatwość, a za razem duży wachlarz możliwości programowania

 Studenci mieli nie lada wyzwanie, aby zbudować model makiety który w jak najbardziej realistyczny sposób odda ich pomysł. Należy zaznaczyć, że klocki te nie posiadają gotowych schematów, zatem każdy projekt jest całkowicie autorski. Połączenie teoretycznego założenia z praktyczną budową makiety była powodem wielu dyskusji. Metodą prób i błędów oraz obserwacji postawały kolejne części sortownika. Z upływem czasu projekt nabierał kolejnych funkcji. Powstał również wózek widłowy, który stał się świetnym uzupełnieniem bazy makiety. Równocześnie z powstawaniem budowli rozbudowywał się program do sterowania sortownikiem. Tu również studenci łączyli siły, jak również wspierali się pomysłami specjalistów. Dzięki temu członkowie koła mają już bibliotekę pomysłów na kolejne ulepszenia makiety, jak również dodanie kolejnych części projektu. Stan pracy został zweryfikowany i oceniony przez recenzenta, co było również wymogiem zakwalifikowania się do konkursu.

Podczas Konkursu Rektora rywalizacja była wyrównana, a poziom prac nad wyraz wysoki. Było to pierwsze uczestnictwo naszych studentów Wydziału Bezpieczeństwa Logistyki i Zarządzania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz