W ramach finalizacji realizacji projektu badawczego Pierwsza polska-autorska metoda prognozowania efektywności współpracy naukowo-gospodarczej, wykonywanego w latach 2022-2024 w Instytucie Bezpieczeństwa i Obronności Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania WAT (w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Nauka dla Społeczeństwa”) pod kierownictwem dr. Pawła Stawarza, 22 lipca 2024 r. odbyła się prezentacja monografii naukowej pt. Forecasting the Effectiveness of Collaboration Between Businesses and Academic Institutions Using the Method of Cultural Forecasting, autorstwa mjr. dr. hab. Marcina Górnikiewicza, prof. WAT oraz dr. Pawła Stawarza. Publikacja jest elementem końcowym realizacji projektu i zawiera opis tytułowej metody prognostycznej pozwalającej ocenić prawdopodobieństwo pozytywnego rozwoju współpracy podmiotów naukowych i gospodarczych zanim zasadnicze działania we wskazanym kierunku zostaną podjęte. Wydarzenie otworzyła dr Patrycja Bryczek-Wróbel Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Obronności WLO WAT. Następnie głos zabrali współautorzy publikacji. Dr Paweł Stawarz przedstawił powody/inspiracje implikujące przygotowanie i realizację projektu badawczego, a następnie etapy jego wykonania. Drugi współautor, mjr dr hab. Marcin Górnikiewicz, prof. WAT omówił treść prezentowanej monografii naukowej. Wskazał też na wcześniejszą metodę prognostyczną, którą przedstawił w publikacji z 2018 r. stanowiącą bazę wyjściową do badań naukowych, których rezultaty zostały zawarte w prezentowanej monografii. Druga część wydarzenia poświęcona była pytaniom do autorów publikacji. Wydarzenie zakończył dr Paweł Stawarz dziękując dr Patrycji Bryczek-Wróbel Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Obronności WLO WAT za umożliwienie realizacji projektu w ramach Instytutu jak również okazaną życzliwość i wsparcie w tym względzie oraz pozostałym uczestnikom za udział w wydarzeniu, a zwłaszcza interesujące pytania.

Pobieranie monografii: