Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej uzyskał 6-letnią akredytację instytucjonalną Dowództwa Strategicznego NATO Allied Command Transformation (ACT) z Stanów Zjednoczonych. Uzyskana akredytacja jest równoznaczna z włączeniem Wydziału do grona najbardziej prestiżowych ośrodków szkoleniowych Sojuszu takich jak NATO Communication and Information Academy oraz NATO School Oberammergau. Otrzymane uprawnienia sprawiają, że wszystkie międzynarodowe kursy znajdujące się w ofercie szkoleniowej WLO posiadać będą najwyższy możliwy status – NATO Approved. Co za tym idzie, Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej oraz siły zbrojne państw wchodniej flanki NATO, uzyskają niezależność, dzięki możliwości szkolenia logistycznego w Polsce, bez konieczności delegowania personelu na tożsame kursy w innych zachodnich ośrodkach szkoleniowych. Uzyskane w WLO certyfikaty będą uprawniać do zajmowania stanowisk w strukturach międzynarodowych. Powyższe spowodowało, że Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania WAT stał się pierwszą w Polsce w pełni narodową komórką posiadającą wspomniane uprawnienia.

Otrzymana przez Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania akredytacja instytucjonalna jest pokłosiem wizyty ekspertów z Dowództwa Strategicznego NATO ACT (Norfolk, USA), która odbyła się w dniach 20-21 kwietnia 2023 roku. Wówczas Wydział poddany został ocenie pod kątem spełnienia 31 standardów, niezbędnych do uzyskania certyfikatu zapewniania jakości (Quality Assurance – QA) w obszarze szkolenia na potrzeby NATO.

Pomysłodawcą i osobą nadzorującą cały proces akredytacji był ówczesny Pan Dziekan płk prof. dr hab. inż. Szymon MITKOW. Do akredytacji instytucjonalnej Wydział przygotował kpt. dr inż. Igor BETKIER pełniący funkcję Quality Managera. Osobami, które ze strony WAT wniosły duży wkład w uzyskanie akredytacji, oprócz wyżej wymienionych, byli: płk dr hab. Bartosz KOZICKI, prof. WAT, oraz kpt. mgr inż. Grzegorz WIEJAK. Należy również podkreślić, że w cały proces akredytacji zaangażowanych było wielu pracowników  omawianej Jednostki Organizacyjnej w tym główne z Instytutu Logistyki. Sama akredytacja trwała dwa dni, a przygotowanie do niej kilka lat.  Spełnienie wymogów podczas akredytacji związane było między innymi z ukończeniem przez pracowników WLO certyfikowanych kursów międzynarodowych, szkoleń i uczestnictwa w specjalistycznych konferencjach międzynarodowych w różnych miejscach na świecie.