23 września w Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania rozpoczęła się XXXVII edycja Międzynarodowego Kursu „Standardization within NATO”. Kurs został otwarty przez prodziekana ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej mjr. dr. hab. Marcina Górnikiewicza, prof. WAT, w obecności dyrektora kursu kpt. Grzegorza Wiejaka, przedstawiciela NATO-wskiego Biura Standaryzacyjnego (NSO – NATO Standardization Office) Vanessy Vargi oraz przedstawiciela WCNJiK (Wojskowego Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji) ppłk Anny Żuchowskiej. Oprócz wymienionych osób, zajęcia na kursie prowadzą: były zastępca dyrektora NSO Dieter Schmaglowski, założyciel Defense Standardization Advice Nikolaos Myriounis, Tino Heinen z NSO oraz Anna Branicka z WCNJiK.

Kurs „Standardization within NATO” prowadzony jest nieprzerwanie od 2004 r. W 2012 r. kurs otrzymał certyfikację przez dowództwo strategiczne NATO – ACT (Allied Command Transformation) uzyskując status „NATO Certified”. Po akredytacji Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania w 2024 roku kurs posiada najwyższy możliwy status w NATO – „NATO Approved”. W ciągu dwudziestu lat przeszkolono 701 specjalistów z 39 państw, w tym z 12 państw partnerskich NATO. W obecnej edycji bierze udział 25 uczestników z 17 państw. Kurs będzie trwał 5 dni, zakończy się 27 września uroczystym wręczeniem certyfikatów uczestnictwa.