Dzień Otwarty Wojskowej Akademii Technicznej odbył się w dniu 23.03.2024 roku. Grupy zainteresowane, po części oficjalnej w Klubie WAT, przeprowadzone zostały na Plac Apelowy, skąd indywidualnie mieli okazję skierować się na wybrany wydział.

Wybierając Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania uczestnicy bliżej poznali kierunki studiów wojskowych, takie jak logistyka i logistyka ekonomiczna oraz cywilnych, m.in. administracja publiczna w systemie bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwo narodowe, logistyka o profilu praktycznym, obronność państwa oraz zarządzanie.

Po prezentacji oferty Wydziału, prowadzonej przez dr Wiesławę ZAŁOGĘ – Prodziekan ds. Kształcenia i Spraw Studentów, przedstawiliśmy uczestnikom nasze kierunki studiów od strony praktycznej.

Dla odwiedzających dostępne były:

– Multimedialny Trenażer Laserowy „Wisła”;

– gry decyzyjne oraz szkoleniowe służące trenowaniu umiejętności miękkich, w tym współpracy w grupie poprzez wzajemną integrację, ustalanie priorytetów i planowanie zadań do wykonania;

– repliki broni wraz z przedstawieniem zasad postawy strzeleckiej;

– baza laboratoryjna w Wojskowym Badawczo-Dydaktycznym Centrum Logistyki, a w tym główna hala badawcza, w której odwzorowany jest przebieg procesu magazynowania wraz z przenośnikami rolkowymi, regałami, wózkami paletowymi, wózkami kompletacyjnymi oraz owijarką automatyczną

– możliwość wykorzystania oprogramowania Qgis do modelowania i symulowania zagrożeń na przykładzie powodzi.

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania ze strony przyszłych kandydatów, których liczyliśmy w setkach.